Ebook

Ebook

Základy češtiny v kostce


Jednoduchý a hravý gramatický tahák češtiny do kapsy (do mobilu) určený rodičům školních dětí, blogerům nebo všem, kteří chtějí mít své texty v pořádku a beze stresu.

Základy češtiny v kostce

Pomoc pro vás to je

Chtěla jsem pro vás vytvořit

srozumitelnou mapu na cestě gramatickou džunglí češtiny.

Jak se mi to podařilo, můžete posoudit sami. 

Ebook má 46 stran.

E-book Základy češtiny v kostce mne velice potěšil. Stručné a jasné přehledy češtiny, využije opravdu každý, nejen děti, ale i dospělí, pokud váhají najdou si to svoje. Uspořádání je praktické a přehledné. Navíc provedením je to pro děti atraktivnější než stručná mluvnice. Za mě výborný nápad a budu vřele doporučovat dál.

Mgr. Ludmila Leinweberová

praktickapedagogika.cz

Ebook Základy češtiny v kostce jsem přečetla jedním dechem a musím říct, že absolutně naplnil mé velké očekávání. Jsem Češka žijící  18 let v cizině a jsem si vědoma, že má čeština není to, co bývala. I když se snažím a učím, stále mám pochyby, jak co se píše správně. Zorka ve svém ebooku skvěle popisuje přesně ty jevy, ke kterým se stále vracím, a ne a ne si je zapamatovat. Ebook je plný pomůcek, ale je napsán tak skvěle a moderně, že je lehce přečtitelný. Žádná bichle.  Super jsou příklady, díky nímž je všechno ještě jasnější. Ebook je taky úžasně přehledný. Myslím, že bude velmi prospěšný  pro rodiče i děti. Rychlá, jasná pomoc.  Díky moc, ušetří mi spoustu času při psaní.

Martina Stecherova

jazpivam.cz

Dobrý den, Zorko, děkuji za eBook Základy češtiny v kostce, který je pro mě velkým přínosem. Našel jsem tam spousty zajímavých novinek, ale i starých věcí pro oprášení vědomostí. Zabývám se psaním knih na výtvarné téma. Ebook je praktický pro všechny, nejenom  kreativce, kteří píší a nechtějí si trhnout ostudu na svém blogu nebo svých emailech. Je v něm popsáno a ukázáno, a to čtivou formou, proč psát správně a co se stane, pokud budete ignorovat pravidla češtiny. Ebook je svižný, zábavný a jde bez zbytečností k věci. Zcela jistě váš eBook budu používat pro jeho praktické řešení, různých pravopisných dilemat.

Martin Ševčík

tajemstvikresby.cz

Ebook Základy češtiny v kostce mi připomněl staré časy na základce. Moc se mi líbí, jakým způsobem je napsaný. Jednoduše, přehledně a přitom výstižně a stručně. Je pro mě jako dělaný. Krásně vymazlený a barevný, což mi pomáhá vizuálně. Určitě poslouží všem, kteří žijí v cizině, tak jako já, a píšou blog. Ale i všem, kteří si všimli, že chyby dělají a chtějí s tím něco udělat. S radostí se ocitnete ve školních lavicích a záhadně vás potěší přehled vyjmenovaných slov nebo tabulka vzorů podstatných jmen. Napadlo by vás to někdy? Zorka nabízí řešení nejčastějších češtinářských chyb při psaní na internetu, ale také poukazuje na skvost, který český národ vlastní. Záleží mi na tom, aby moje texty byly bez chyb, a jsem Zorce moc vděčná, že mi dala možnost, abych si ebook přečetla. Také mi objasnila mnoho zdánlivě nepodstatných detailů, kterým teď rozumím a jasně vidím, jak mění ve slově význam. Především mě nadchlo vysvětlení, kdy psát malé nebo velké písmeno. Zorka mne přiměla u psaní přemýšlet ještě více, než jsem si do teď myslela, že dělám.

Pavla (Polymnia) Chocholoušová

psisouvislosti.cz

Ebook Základy češtiny v kostce jsem přečetla jedním dechem. Potěšila mě jeho přehlednost, komplexnost a jednoduchost, kterou mám ráda. Přestože jsem s českým jazykem na škole neměla žádné velké problémy a mám na něj cit, byl ebook  pro mě přínosem. Některá pravidla mě překvapila. A jsem ráda za jejich prostudování. Líbí se mi připomenutí nejčastějších chyb a slovních spojení s více významy. Opakováním kdysi známého dochází k většímu přemýšlení nad psaným slovem. Člověk v dnešní zrychlené době zapomene na důležitost vyjádření v písmu. A neuvědomí si, jak málo stačí, aby se změnil obsah sdělení a došlo lehce k nedorozumění.

Jana Cvilinková

janacvilinkova.cz