Učte se od těch nejlepších

Učte se od těch nejlepších

 

Říká David Kirš a ten nejlepší z koučů bohatství

říká:

1/ každý kouč potřebuje kouče, který je ještě lepší než on sám – a proto i No 1 World Coach JT Foxx (na obrázku) má svého kouče.

2/ je překoučováno a většina „life koučů“ má větší problémy než samotní klienti. A to je důvod, proč i Tony Robbins se údajně přestal nálepkovat slovem kouč, aby nebyl přiřazován k zástupům amatérů, kteří si říkají „life kouč“. Přestože on sám je jedničkou ve svém oboru. Je nevinný drb ze zákulisí slavných. 🙂 


 

Stejný problém vidím i v oblasti transformace a spirituality – zástupy rychlokvašek, které se ráno probudí k vědomému životu a druhý den jdou koučovat „nevědomé masy“. A přitom zkušenému oku neunikne, že se ještě sami neprodrali ani přes první etapu pomyslné cesty duchovního vývoje, kopírují kdekoho, nebo věří každému bludu, který z neviditelného světa přijmou. Aniž by dokázali rozlišit zdroj a smysl.

Pamatuju si, jak jsem před třemi lety se zdráhala použít pro svoje aktivity název „transformační kouč“, protože mi to přišlo příliš silné kafe pro lidi, kteří tomu nerozumí. I když mi tuto roli přidělil Bůh osobně a léta mne k tomu cvičil. Abych rozuměla světu za oponou…

Dnes se dívám, jak kde kdo, kdo prožil nějaký banální problém a vyřešil si ho, tak si okamžitě dá nálepku transformační kouč. O množství jako duchovního a transformačního bulváru ani nemluvě.


 

Žít v Anglii má jednu skvělou vlastnost (teda jednu z mnoha) – pokud na sobě pracujete, dostanete se tu ke kvalitním tréninkům a koučinku kvalitních světových odborníků za cenu, která je daleko přístupnější, než kdyby jste se rozhodli cestovat za nimi přímo.

A tak i mi se podařilo absolvovat už podruhé den s JT Foxxem, světovou jedničkou ve “výrobě milionářů”. Jeho celodenní koučink byl pro mne extrémně náročný, ale v jeho přítomnosti zjistíte několik věcí naprosto jasně:

1/ Nic není nemožné. Pokud víte, jak na to. Pokud nejdete cestou amatérů bez sebedisciplíny.

2/ Dojde vám, že každá vaše výmluva, ale úplně každá – je naprosto trapná a jenom výmluva. Když se s ním bavíte, vůbec nic neobstojí vedle tak pracovitého a systematického člověka. Shodí vám ze stolu úplně každý argument a ještě jasně víte, že má pravdu! 🙂

3/ Dojde vám, že ani lenost, ani neefektivní workoholismus nejsou akceptovatelné. Natož tak klasická výmluva „nemám čas“. Pokud chcete žít život podle svých představ.


Pro letošní rok jsem si nastavila mimořádně vysoké cíle, na které bych si v Čechách nikdy netroufla. Ale po létech intenzívních tréninků od těch nejlepších jsem se rozhodla udělat radikální skok směrem ke svým snům. Aby to přestaly být sny a stala se z nich realita. Protože postupné kroky byly málo. Radikální sny potřebují radikální postupy. 🙂 Ale když mohou ostatní, můžu i já. 🙂

Dám za pár měsíců vědět, jak to dopadlo. 🙂

Comments are closed.