Nečekané překvapení

Nečekané překvapení

  •  

 

Tohle je můj příspěvek z Vánoc z facebooku, ale když vidím ve statistikách, že vás moje příběhy zajímají, tak jsem jej přestěhovala i sem.


Dneska jsem zažila několik (příjemně) šokujících překvapení. Jedno z nich jsem ani ve snu nečekala, ale stalo se. To je to, co na Anglii miluju: Reklamace! Tady se tak snadno reklamují a vracejí věci, a často se vás ani neptají na důvod. Prostě změníte názor a věc vrátíte zpět do obchodu.
 
Já jsem měla oprávněnou reklamaci v záruce – z mojí halogenové trouby se přes noc stal rachotící traktor. Což mne vyděsilo hned na 2x: jednak proto, že se to jevilo extra nebezpečné, a pak – vůbec se mi nechtělo balit velkou troubu a nést ji na poštu k odeslání zpět k prodejci.
 
Tak jsem vyzkoušela, co to dá, i když jsem na netu četla špatné reference, že na reklamace firma údajně hraje mrtvého brouka.
 
Napsala jsem prodejci Andrew James (zakoupeno na eBay) jaký mám problém, a co jako s tím, když nechci tu troubu balit a odesílat do opravy?   Já vím, děsně inteligentní dotaz, ale proč to nezkusit? :-DDD
 
A vyšlo to! Dostala jsem odpověď, že podle mého popisu to vypadá na uvolněný ventilátor, který buší do světla, a popis, jak si to mohu sama snadno a lehce opravit. No tak to jsem zajásala!!! Předčasně… Šroubky byly utaženy tak pevně, že jsem s nimi nehnula. Takže následoval zklamaný email s dotazem “Co včil?”
 
Odpověď byla podle očekávání – zabalit a poslat. Spolu s přesným návodem, jak zabalit, kde vyrobit správné nálepky na balík, jaké dokumenty k tomu přidat a odkazy, kde najdu sběrná místa v Manchesteru. Prostě dokonalý servis… No ale Vánoce s troubou už stejně nestihnu, takže jsem s balením nechvátala. Odloženo na “až pak”, tudíž po Vánocích.
 
Ráno sms: “Dneska vám doručíme balík.” A odkaz na sledování balíku spolu s referenčním číslem (tracking number). Nechápala jsem, nic jsem nečekala. A měla jsem pochůzky, takže jsem si ani moc těžkou hlavu nemohla z toho dělat.
 
V poledne volání a dotaz z doručovací služby, kdy budu doma, protože mají pro mne balík a stojí u dveří. Odesílatel mne překvapil: Andrew James. Co mi posílají? Žeby nálepky na ten reklamační balík, abych se s tím nemusela tisknout?  Nic lepšího mne nenapadlo.
 
Za chvíli mi volal doručovatel znovu, že našel sousedy přes ulici, kteří byli doma a balík mi nechává u nich. Super, zbavil mne zítřejších problémů s celodenním čekáním, kdy se to pokusí doručit znovu.
 
K sousedům jsem si to namířila v očekávání nějaké obálky s nálepkami na balík. Ale tam bedna jako hrom. Co to je? Nějaký omyl???
 
Cestou domů s těžkým balíkem v náruči jsem začala mít podezření, které se záhy potvrdilo:
 
Oni mi poslali novou troubu! A dokonce v barvě, kterou jsem měla původně objednanou! A dokonce dříve, než jsem jim já doslala tu svou nefunkční!
 
No nejsou ty reklamace v UK skvělé? A já mohu o Vánocích konečně zase péct.
 
 

  •  
Comments are closed.