Dejte své dušičce najíst

Dejte své dušičce najíst

Aneb proč mám ráda fázi retrográdních planet.

Není to ještě tak dávno, kdy mne vidina retrográdních planet a s tím spojených komplikací děsila. Mám tuny nežádoucích zážitků spojených s obdobím retrográdních planet, a nejsem masochista, netoužím po tom se neustále topit v nějakých problémech. 🙂

Ale…

časem jsem vystopovala, že po první vlně problémů, které mne fakt vytáčejí (jako smazané stránky na webu, nefungující web, divné technické problémy s pluginy, nefunkční facebook, nekonečné diskuse s úředníky a lidmi na telefonu, zablokované cesty, zpožděné busy a vlaky, problémy se zakoupeným zbožím (= smlouvy), porouchaná technika z neznámých důvodů…)

… se situace nějak stabilizuje a začnu vnímat REVIZI mých situací a NÁPADY
které by jinak zapadly v běžném letu všedních dní.

A to je přesně ten důvod, proč tyto fáze miluju

Najednou jasně cítím, kde je nějaký problém, který se už dlouho připomínal a  já ho nedokázala zachytit, pojmenovat, abych s ním mohla pracovat. Prostě jenom “divný pocit”, že něco není v pořádku.  

Nebo občas se mi mihly v hlavě nějaké super nápady, které mi ukazovaly cestu, přišly nějaké pocity, které jsem zachytila na zlomek vteřiny – a pak zase zmizely. Vůbec jsem si na to více nevzpomněla.

Ale v retrográdních fázích se tyto nápady vracejí a sílí, rostou do jasné podoby

V retrográdních fázích taky pravidelně kompletně překopu svoje podnikatelské vize. Dám jim (minimálně pro sebe) přesnější kontury a cíl. Což se mi přihodilo i teď. Možná i díky dalšímu kurzu, který jsem právě absolvovala a který mi ukázal podnikání z úplně jiné strany. Cestu, která se mi líbí.

Ale největší a totální změna směru u mne nastala právě tento víkend, poslední víkend ve fázi retrográdního Merkuru. V pátek se Merkur otočí do přímého směru, změní se energie, a to, co jsme si připravili, můžeme realizovat.

Bylo to naprosto nečekané, a bylo to jako rána mezi oči. 🙂 Přišlo mi to tak neuvěřitelné…

Léta si sním jeden svůj sen

Takový obyč sen, který má mnoho z nás. Dokonce jsem začala prvky toho snu vkládat i na weby a do kurzů, protože mne to najednou začalo táhnout. I když jsem si říkala “To se tam vůbec nehodí”, tak jsem to tam prostě musela nacpat. 🙂 Ale více jsem nad tím nepřemýšlela.

Jenže…

S jarem přišly pocity/ zprávy, o kterých jsem psala v minulém článku: že je potřeba opět radikálně minimalizovat, opět čistit svůj život od všeho zbytečného, abych mohla jít dále. A to tak, že rychle. Že přijde nějaký radikální skok kupředu. A je potřeba být připravený na roky následující.

To je celkem normální stav, jak mne pocity vedou, neřešila jsem to. Prostě až to přijde, tak to přijde…jako vždy. V mezičase dělám, co umím, a co stačím. Neflákám se. Po minulém stěhování je moje domácnost ještě více zminimalizovaná, než jiné roky, takže mne rozhodně netrápí přeplněné skříně a komory. Svoje emoce a programy taky čistím průběžně.  Takže veškeré své síly nyní soustředím na minimalizaci v digitálním světě. Tam mám ještě hooodně co vylepšovat. 🙂

A ono to přišlo

V retrográdní fázi Merkuru se ty moje myšlenky a touhy duše zviditelnily a jakmile jsem si jich všimla a řekla si “Jo, to chci, ale nevím jak”, tak se začaly dít věci! Vesmír mi začal posílat jak lidi, tak jiná znamení, která mne posunovala směrem k akci. Tolik synchronicit během jednoho víkendu!  

Skončil víkend a můj život byl vzhůru nohama, všechny moje předchozí plány smazány, a já věděla, že končím s dalším čekáním na “ažpak”, kdy bude “lepší doba” pro realizaci mých snů.

Protože nebude. Makám si na jejich splnění roky – ale špatně. Makám a čekám desetiletí – a nic se neděje. Energie  Berana mne ale tentokrát vede radikálně k péči o sebe a naplňování si tužeb své duše. K prolomení všech mých zaběhaných stereotypů a vykročení ze zaběhané komfortní zóny.

Mám za sebou nedobrovolně dramatický život, takže jeho zklidnění a stabilizace tady v Anglii mi přišly velmi vhod. Do žádných dobrodružství jsem se už nějaký čas nepouštěla.

Ale teď jsem si naplánovala jedno takové, které mne samo volá. Zatím neprozradím více, ale co chci tímto článkem říct, je

… aby jste i vy věnovali pozornost nápadům, myšlenkám, které k vám vaše duše vyšle.

Abyste věnovali pozornost tomu, o čem k vám vaše duše mluví. Jakkoliv bláznivé a nerealizovatelné se to může v první chvíli jevit.

Já jsem si si svůj sen nerealizovala proto, že jsem netušila, jak bych na něj mohla dosáhnout jinak, než “až si vydělám dost, tak to zrealizuju”. A ani jsem vlastně nevěděla přesně, zda to chci a v jaké podobě. Ale když jsem si všimla volání své duše, o co si pořád dokola říká, a řekla si SAMA SOBĚ, že ano, že to chci, tak se Vesmír postaral, aby mi bleskově ukázal cestu, kudy můžu jít. Cestu, kterou jsem předtím vůbec neviděla. Mne samotnou by to vůbec nenapadlo. Ještě tam nejsem, procesy teprve startují, ale určitě se dozvíte více jako první.

Ale zkuste i vy si s novým jarem otevřít prostor pro to,
po čem ta vaše dušička touží.

 

Udělejte jí/si radost. Udělejte něco úplně bláznivého mimo vaše zaběhané zvyky. Dejte své duši najíst. Nečekejte na “ažpak”, kdy “budete mít dost” na realizaci. Jako jsem to dělala blbě já sama. 🙂

Hledejte cestu TEĎ.  Sledujte svoje pocity a vnitřní vedení, myšlenky. Neodhánějte je jako nesmysl.

Držím vám place. A pokud vás zajímá, jaká je ta moje cesta, přidejte se ke mně na fb, budete v obraze jako první.

Ale aby vše nevypadalo růžově s plněním svých snů, připravte se i na to, že pak OKAMŽITĚ přijde “našeptávač”, který se vám tu vaši novou cestu, nový nápad bude snažit rozmluvit. Jako totální nesmysl. A hlavně jakože “to nedáš”, “teď to nejde”, “až někdy”… Tak to v neviditelném světě chodí a v jedné knížce jsem četla pěkné vysvětlení, které pro mne je pravdivé:

Když nám Bůh/Vesmír dá nějakou vizi, něco, co je zdrojem naděje a radosti pro naši duši, přijde “našeptávač” a tu radost se nám snaží ukrást.

Vysvětlí nám “logicky” 🙂 , že tak to prostě nebude fungovat, protože to nedáme nebo není ta správná doba. Jenom makat od nevidím do nevidím – to je podle něj “to správné”. 🙂 Protože z takto svázaných a zmanipulovaných lidí si bere energii pro sebe.

Takže nedejte té potvoře nažrat a hledejte cesty radosti pro svoji duši. Teď je dobrý čas se pohnout kupředu. Využít energie, které nás podporují na cestě vpřed.

Comments are closed.