Co je nového v mém světě

Co je nového v mém světě

  •  

Kdo mne sledujete, víte, že jsem si dala hoooooodně dlouhou pauzu v mých aktivitách na webech i na sociálních sítích. Můj život (a váš jistě taky) se neustále přeskládává a to, co platilo včera, dneska už pravda není. A tak člověk musí pěkně aktivně pádlovat, aby ho proud řeky života nesmetl.

 

Druhým důvodem, proč jsem se nechtěla veřejně angažovat, byla skutečnost, že jsem se nechtěla přidávat k zástupům těm, co mají patent na pravdu a hlavně “ezo pravdu”. Všichni mluví s andílky (i když dneska už si dávají bacha a nejmenují 😀 ), napojují se údajně  (a někteří i skutečně) na Akášickou knihovnu, a ani nevidí, jaké “hluboké pravdy o ničem” nám tu předkládají, jakože to je “moudro shůry”. Ale moje zkušenost je, že Bůh nežvaní! A už vůbec ne o ničem. Jak to mnohé texty “shůry” umí.

 

Kdekdo je vědma nebo šaman  (před léty běžel módní life kouč, pak transformační kouč – a kde je jim konec), ale když se na tyto lidi podíváte, vidíte, že žádná extra hloubka poznání, sebedisciplíny a zkušeností, které těmto osobám nějak přisuzujeme – se nekonají. Jejich poznání je na téměř stejné úrovni s druhými, a myšlení a slabosti taky.  Tak proč si hrát na něco, co nejsme, nesmyslnými nálepkami?

 

Chápu, že když člověk má nějaký duchovní zážitek, tak má pocit, že objevil Ameriku, ale těch, co se napojují na bůhvíco a vůbec to nejsou schopni rozlišit – je mraky. Rady – na co jste napojeni, poznáte podle toho, že rady vám jsou příjemné  – jsou nesprávné a zavádějící. Ne všechno, co je nám jako “vedení” příjemné, je shůry a od Boha.

 

Příklad: Nově zamilovanému člověku, který má rodinu a děti, je jistě příjemné a milé slyšet “vedení shůry”, že namísto práce na stávajícím vztahu je nejlepší  nevěra a opustit ženu, která jej nudí, a vrhnout se do náruče své milenky. Tyhle rady mu jsou jistě velmi příjemné. Jenže od Boha asi nebudou. 

 

Nebo jiný příklad:  Stojíte na rozcestí a musíte se rozhodnout mezi pohodlnou cestou a náročnou cestou, do které se vám moc nechce, protože víte, že tam se budete muset hodně učit. Příjemné vedení jako “shůry” je “Jdi pohodlnou cestou”.

Kdo má trochu rozlišení, už ví, že ne vše, co je pohodlné, příjemné a snadné – je od Boha.

 

Naopak: Kolik drsných výchovných lekcí jsme dostali skutečně od Boha/ Vesmíru? Já teda hodně. A fakt byly užitečné! Tolik informací a zkušeností bych na pohodlné nenáročné cestě nenasbírala. Náročné nepříjemné cesty mne přivedly tam, kde jsem měla být, ale mne samotnou by to nikdy ani ve snu nenapadlo.

 

Mám bohaté zkušenosti s neviditelným světem, vnímám jednání té méně žádoucí strany a vím, jak skvěle nás umí vodit za nos a většina na to úspěšně skáče. Z mojí vlastní zkušenosti vím,

že nikdo z nás neví přesně, jak ty věci fungují. Každý vidí a radí do výše svých zkušeností.

Anebo kopíruje ostatní. “Napojuje se” na ty druhé kolem a papouškuje vše, co kde slyší nebo si přečte. 

 

A tak jsem se rozhodla se nestarat o tyto bludy ezo obludy a žít si svůj život. Počkat, až se tohle převalí, protože my se vyvíjíme nejenom jako samostatné jednotky, ale také jako celek. A mnoho obludností, které většina hlásala, ta stejná většina nyní je již o něco dále a zuřivě to všechno popírá a prohlašuje za nesmyslné. Jakože oni to vždycky věděli. Což je úsměvné jenom chvilku. Ne roky.

 

Jenže tato strategie – hlava v písku – mi moc nezafungovala. V Čechách jdeme sice se svým poznáním dále, ale v Anglii, kde žiju, probuzení startuje a stejné dětské nemoci se znovu opakují od začátku. Strčit hlavu do písku na dalších několik let už nepřipadá v úvahu. Znám svůj úkol a tvrdě jsem na jeho splnění léta pracovala. Přece se na to v závěru nevykašlu…

 

A pak se to stalo! Vesmír moje “duchovno” přesměroval do praktického života a v roce 2016 mne odstřihnul od mého zvyku žít s hlavou v oblacích a permanentně se napojovat nahoru – a dal mi jednoduchý příkaz (moje vedení není užvaněné 😀 )

Žij duchovno v praxi. Skrze věci kolem sebe.

 

A přesně 27.12.2016 jsem obdržela celý plán, jak mám začít učit “duchovno” skrze peníze. Jako první krok. To bylo pro mne hodně nečekané překvapení! Já a peníze! 🙂

 

Vůbec mne ani nenapadlo, že už jsem zvládla to, co řada lidí naléhavě potřebuje:

management osobních finací a domácí admistrativy. Jak udělat ty první kroky? Jak se to vůbec naučit, když se nám do toho vůbec nechce?

 

A ono to vážně začalo fungovat: přestala jsem informace nabírat shůry, ale načítala jsem je z předmětů kolem sebe. Celý prostor kolem mne mne začal navigovat, co mám dělat. Stala jsem se ještě více vnímavá k přírodě a přírodním cyklům. Začala jsem se slaďovat s přírodními cykly.

 

Takže na scénu po mém zájmu o aromaterapii a vykuřování prostor přišly taky novolunní a úplňkové rituály, rituály k významným příležitostem.

Během roku 2018, když se můj život po rozsáhlých změnách trochu začal usazovat, se právě tato potřeba – srovnat energeticky svůj život podle cyklů přírody – začala velmi jasně hlásit o slovo.

Potřeba vyházet z domu (a i ze svého života) co se dá, a ten zbytek velmi dobře a promyšleně uspořádat.

 

Během roku 2018 jsem pokračovala v mém zájmu o správu financí a přišly na řadu nemovitosti. Absolvovala jsem drahé a náročné kurzy, velké množství profesních networkingů, ale cítila jsem, že prostý nákup a pak prodej nebo pronájem není to, co mne bude bavit. Není tam žádná přidaná hodnota. Teda kromě peněz ve mojí peněžence. 🙂 Ale já jsem neměla zájem podnikat jenom pro peníze. Pro mne musí moje činnosti mít i ten známý “vyšší smysl” a hodnotu.

 

Ten se zjevil sám v podobě cohousingu! To je velmi módní téma nyní v Anglii, a vlastně po celém světě – lidé chtějí bydlet lépe, zdravěji, smysluplněji, ve zdravé a bezpečné komunitě, a taky to dobře řeší bytovou krizi obyčejných lidí, kteří na drahé nájmy či hypotéky nedosáhnou.

 

Zaujalo mne to taky proto, že ta vize, ten důvod, který mi byl ukázán po mém příchodu do Anglie před 12 lety, co tady mám dělat – budovat zdravé komunity –  se najednou přede mnou zjevil a už je v běhu! Stačí se jenom přidat. Nemusím vůbec být průkopníkem, jako vždy a ve všem. 🙂 To byla úleva!

 

Nadšení mne rychle přešlo, když jsem zjistila, v jakém stavu tato skvělá myšlenka je. A jak moc se pořád tlačí vpřed postaru. A na těch klasických těžkopádných oficiální podmínkách (rules) se snaží to protlačit do praxe. Protože je o to velký zájem. Jenže nelze budovat nový svět, nové věci na starých základech. Jenže to tady ještě nevědí. 3D svět je tu ještě hodně silně ukotvený.

 

Na druhou stranu jsem se setkala s mnoha úžasnými – a k mému překvapení hlavně v pokročilém věku – lidmi, kteří navzdory naprostému chaosu v podmíkách, financích i zákonech už zvládli vybovat své skvělé komunity a budují nový typ vztahů i života.

A já se rozhodla, že těmto komunitám se chci věnovat. Sbírat od nich zkušenosti a předávat je dále.

Natáčet o nich dokumenty. Předat dále to, co vytvořili, jako inspiraci. K tomu si ale musím vytvořit podmínky. 🙂

 

Do roku 2019 jsem tedy vstupovala s jasným vedením, že tento rok bude o silném sjednodcování se s rytmem přírody a vesmíru. O zjednodušování.

Vyházet vše, co nám už neslouží (opět!) a radikálně začít přetáčet kormidlo mého života do jednoduchosti. Začít věci přeskládávat jinak. Nově. Účelně a smysluplně. Předchozí roky jsme si to tak nanečisto odzkoušeli, dělali jsme, co jsme mohli, na co jsme stačili s dechem, a teď vnímám – alespoň u sebe – silný požadavek na radikální změnu a radikální ukončení “starého života”. Douklízení starých záležitostí i prostoru. Vytvoření místa pro nové.

 

Ostatně rychlost našich životů a ten nápor informací ze všech stran nás k tomu sám vede – vyházet veškerou zátěž z balónu našeho života a vznést se výše. Letět dále.

 

Dobře se to říká, hůře dělá. 🙂 Kdo z nás je mistrem v odhazování špatných návyků a budování nových přes noc? Já teda ne. Jakkoliv jsem za svůj život stvořila už asi 255. verzi nové Zory, tak pořád můj model není vyladěný tak, jak si přeju a potřebuju.

 

A pořád mi změny mých návyků nejsou příjemné! 🙂 Jsem ráda, že stíhám organizovat svůj život za pochodu a jít do postele před půlnocí. Kde ještě brát energii, sílu a koncentraci na další změny?

 

No ale vedení vnímám jasně – není čas ani prostor na to jet dále ve starých vyjetých kolejích. Musí se vše dokončit, uzavřít a připravit nové. Letos radikálně. Alespoň pro mne. Pokud chci dojít tam, kde chci.

 

Letos se mi slaďování s novými cykly přírody zjevilo taky v nové podobě:

 

Nemám ráda klasický Silvestr a Nový rok. Vnímám to jako násilný lidský svátek, ale nevnímám to jako energetický konec roku. Jenom jako čas klidu a pohody. Což mi ten Silvestr narušuje. 🙂

 

Dosud jsem vnímala jako skutečný začátek roku jarní slunovrat. Ale letos bez mého přičinění a záměru se mi samy jasně a rychle věci douzavíraly přesně před začátkem nového čínského roku, že mne tento  – pro mne nový – prvek zaujal. Jakkoliv tady v Anglii je normální vidět oslavy čínského Nového roku. Ale mi to dosud nic neříkalo. Šlo to mimo mne.

 

Ale s letošním čínským novým rokem nejenomže jsem náhle měla ukončeno všechno, co se mi léta táhlo a nebyla jsem schopna to dokončit – tak najednou to šlo a stalo se to rychle. A s novým čínským rokem přišla pomyslná rána palicí do hlavy a já najednou věděla, jak celé své podnikání uchopit nově a jednoduše. Že skončily moje věčné vnitřní boje na téma, jak předat to, co předat mám, abych se netříštila v mnoha směrech a zájmech? Jak to uchopit jasně a srozumitelně?  Najednou jsem to věděla. Samo se to vyskládalo.

 

Takže do mého zorného úhlu vstoupil i čínský Nový rok jako možný energetický předěl. Budu pozorovat, zda to zafunguje stejně i v dalších letech. 🙂

 

Ale než přijde, je potřeba udělat kus práce. Já sama se vrhám na péči o sebe a svou domácnost.

Detoxikace pracovních aktivit, těla, duše, i bydlení na všech frontách. Tak, aby to bolelo co nejméně. 🙂 Aby mne to bavilo. Vytvoření nových systémů, procesů, které mi v dalších letech budou napomáhat na nové cestě. Nikoliv mne blokovat.

 

Chcete-li se přidat, klidně můžete. Ve dvou (a více) se to lépe táhne. 🙂 Dejte mi o sobě vědět a já vám budu posílat všechny novinky, co se právě šustne v tom mém světě zjednodušování a čištění života. Tady je odkaz.

A začít můžete třeba hned mým novým ebookem Najdi peníze doma. Jak si vygruntovat ve svých financích.

Těším se na vás!


  •  
Comments are closed.