Bins

Bins

 
 
Celé skoro 4 roky v mém domě mi někdo – pokud já nejsem rychlejší – přiveze všechy vysypané biny (popelnice) před zahradní branku, aby se mi díky přičinlivým teenagerům neztratily.  Myslela jsem si, že to je nějaký místní anglický gentleman (což tu není nic neobvyklého), a řekla jsem konečně vesmíru, že bych chtěla vědět, kdo to je, abych mohla poděkovat.
 
Dneska vyjdu ven pro čerstvě vysypané popelnice a vidím, jak maličká starší dáma (pravá anglická lady) z opačného konce mojí řady domů hbitě rozváží prázdné popelnice ke každým vrátkům v řadě.  Takže jsem měla příležitost poděkovat!
 
A aby toho nebylo málo, sdělila mi, že posbírala všechno naváté listí kolem zadní strany mého domu (mám koncový dům), protože toho mám podle ní moc na uklízení a jedna popelnice na to množství listí z celé ulice, co se u mého domu shromažďuje, nestačí. Viděla mne, jak vyklízím hromady listí před mým vchodem, tak mi vypomohla.
 
Pokud se v Anglii nepotkám s krajanem, tak mohu říct, že jsou tu na mne všichni moc hodní.   Ale vím, že tak mi vesmír kompenzuje právě to jednání našich lidí.
 
Zora Zámečníková CzechWells
Comments are closed.